Ingrediencie

 

Táto stránka predstavuje kompletný zoznam všetkých ingrediencií, ktoré používame pri výrobe mydiel. Všetky tieto prísady do mydiel sú plne spôsobilé a tešia sa našej obľube pri použití v kozmetike. Tu sa však o nich dozviete aj trochu viac, ako len ich latinský názov.

Rastlinné oleje

Starostlivo zvážený výber olejov bol pre Mydielkáreň prvým krokom k tomu, aby sa vám na pokožke mohla ocitnúť ozajstná kvalita. Väčšina olejov použitých v našich mydielkach je tej úplne najvyššej kvality a bolo by možné používať ju aj v medicíne, čo by akiste niektorí považovali za plytvanie drahocennými surovinami. My však vieme v prvom rade to, že pokožka je najväčší orgán ľudského tela, a preto k nej treba pristupovať s patričnou dávkou vážnosti. Takto máte istotu, že sa vám pod kožu dostane len to najlepšie z našej vzácnej prírody.

Avokádový olej (persea americana semen oleum)
Babassu olej (orbignya oleifera semen oleum)
Kokosový olej (cocos nucifera semen oleum)
Mandľový olej (prunus dulcius nucis oleum)
Olivový olej (susicivus virgo olivae oleum)
Palmový olej (elaeis oleifera)
Ricínový olej (ricinus communis semen oleum)
Ryžový olej (oryza sativa oleum)
Slnečnicový olej (helianthus annuus semen oleum)
Svetlicový olej (carthamus tinctorius semen oleum)
Rastlinné maslá

Takisto ako oleje, aj rastlinné maslá obsahujú život obohacujúce látky, za ktoré sa vaše telo určite odmení. Ako prísady do mydiel však plnia jednu veľmi príjemnú funkciu – zjemňujú ich textúru tak, aby vás mydielka zakaždým jemne pohladili a hýčkali vás do zbláznenia.

Bambucké maslo (butyrospermum parkii)
Kakaové maslo (cacao butyrum)
Mandľové maslo (prunus dulcis butyrum)
Mangové maslo (mangifera indica semen butyrum)
Vonné zložky

Mohlo by sa zdať, že hlavným, ak nie jediným dôvodom, prečo sa esenciálne oleje pridávajú do kozmetických receptúr, bude ich výrazná vôňa. Avšak ich podrobné štúdium odhaľuje nespočetné množstvo zdravotných benefitov, ktoré tieto voňavé dary prírody stavajú do úplne iného svetla. Pokožka sa vám za ich používanie odvďačí čistotou a odolnosťou voči nepriaznivým vplyvom, a popritom pozdvihnú vašu náladu, aby ste mohli hladko preplávať povinnosťami, ktoré prináša dnešný uponáhľaný život.

Esenciálny olej bergamot (citrus bergamia)
Esenciálny olej citrónová tráva (cymbopogon citratus)
Esenciálny olej červený pomaranč (citrus sinensis)
Esenciálny olej geránium (pelargonium roseum)
Esenciálny olej grapefruit (citrus paradisi)
Esenciálny olej levanduľa (lavandula angustifolia)
Esenciálny olej mandľa (prunus amygdalus var. amara)
Esenciálny olej pačuli (pogostemon cablin)
Esenciálny olej palmarosa (cymbopogon martinii)
Esenciálny olej ruža (rosa × damascena)
Esenciálny olej ružové drevo (aniba rosaeodora)
Esenciálny olej škorica (cinnamomum zeylanicum)
Esenciálny olej vavrín kubébový (litsea cubeba)
Esenciálny olej ylang-ylang (cananga odorata forma genuina)
Esenciálny olej santalové drevo  (santalum album)
Esenciálny olej céder (cedrus atlantica pinaceae) 
Parfum
Vanilka (vanilla planifolia)
Ďalšie obohacujúce zložky

Ide nám predovšetkým o mydlo, avšak tieto prísady do mydiel dokážu zájsť ešte ďalej poza hranice jeho bežného využitia. Prečo do mydla nepridať látku, ktorá vašu pokožku obohatí o množstvo zdraviu prospešných látok, vitamínov, alebo zabojuje s kožnými problémami? Presne také sú tieto ingrediencie.

Aktívne uhlie
Hydrolyzovaný (tekutý) hodváb
Kozie mlieko
Lanolín
Ovsený hodváb
Ružový íl
Výluh z nechtíka lekárskeho
Farbivá

Naše ručne robené mydlá chcú vyzerať príjemne na pohľad. Neustále sa snažíme pracovať na ich dizajne, avšak nie na úkor ich čistoty a kvality. Preto pokiaľ ide o farbivo, našli sme zatiaľ jedinú vhodnú alternatívu v prírodnom zložení, ktorá nezaťažuje životné prostredie.

Mica prášok
Povinná výbava kvalitného mydla

Hoci sa to nezdá, ale taká kúpeľňa je vskutku náročné prostredie pre udržanie stability akéhokoľvek produktu. Mydielka sú väčšinou voľne položené na umývadle a prichádzajú zakaždým do kontaktu s vodou. To značne obmedzuje ich dobu použitia, a je preto k veci ošetriť ich niečím, čo na dlhú dobu zabráni výskytu a množeniu baktérií na ich povrchu. Tieto zložky okrem toho upravujú tiež pH mydiel, zmäkčujú vodu a pomáhajú odstraňovať z kože nepotrebné látky. Umývanie s takto ošetrenými mydielkami je preto bezpečné pre vašu pokožku počas nasledujúcich dlhých mesiacov od prvého kontaktu.

Hydroxid sodný
Kyselina citrónová
Oxid zinočnatý (ZnO)
Kyselina mliečna
Kyselina stearová (stearic acid)