Esenciálny olej pačuli (pogostemon cablin)

Sladká, silno korenistá vôňa ju predurčila byť súčasťou tradičných elixírov lásky, výraznou zložkou kadidiel a mnohých parfumov. Čo treba vedieť o vždyzelenej rastlinke Pogostemon cablin, známej ako pačuli?

 Pôvodne pochádza pravdepodobne z oblasti juhovýchodnej Ázie. Čo však neznamená, že by ste ju nenašli i Brazílii či na Madagaskare. Táto svetobežníčka je obľúbenou látkou v liečiteľstve i v aromaterapii. Olej z pačuli má žltú až hnedú farbu a najčastejšie sa získava destiláciou. Silica charakteristická prenikavou drevitou arómou má silné regeneračné účinky, podporuje hojenie kože, zmierňuje zápaly, spoľahlivo upokojuje a chladí  pokožku.

 Ak si z času na čas doprajete relaxačný pobyt vo vani, zídu sa vám jej sedatívne, antidepresívne a antibakteriálne účinky. Pri väčších množstvách však pôsobí opačne – povzbudzujúco. Nedodržať odporúčané dávkovanie sa teda pri pačuli nevypláca.

 Do našich mydielok sme si ju vybrali pre jej dezodoračné účinky, výnimočnú schopnosť zatočiť s akné a ekzémami. Po objavení pačuli sme navyše s radosťou zistili, že rastlinka je vhodná aj pre alergikov.

 Čistiacu silu mydielok s použitím esenciálneho oleja pačuli sa oplatí využiť najmä počas leta. V horúcich mesiacoch pokožku krásne osviežia, napomôžu k dobrému spánku a navyše silica pôsobí ako prirodzený repelent proti hmyzu.

domovingrediencie | mydielka

 

Item added to cart.
0 items - 0,00