Kokosový olej (cocos nucifera semen oleum)

Pred niekoľkými rokmi svet zažíval obrovský boom, ktorý spôsobili senzačné články a názory odborníkov vyzdvihujúce kokosový olej ako superpotravinu a jeho používanie sa stalo takmer povinnosťou. Kokosový olej je veľmi hutný olej bohatý na nasýtené mastné kyseliny, ktoré tvoria až 82,5% jeho zloženia.

Je to veľmi obľúbený spoločník pri varení a pečení aj napriek tomu, že Svetová zdravotnícka organizácia odporúča obmedzovať jeho prísun do tela práve kvôli vysokému obsahu nasýtených mastných kyselín, ktoré si na rozdiel od tých nenasýtených vie telo produkovať aj samo, a ich prílišná konzumácia môže mať za dôsledok zdravotné problémy ako napríklad vysoký cholesterol či zvýšené riziko výskytu srdcovocievnych ochorení.

Našim heslom je “Všetko s mierou a pozitívne účinky sa dostavia”. Napriek potenciálnym rizikám spojeným s prílišnou konzumáciou si kokosový olej získal veľkú obľubu v kozmetike, kde žiadne z týchto rizík nehrozia a dokáže tu naopak veľmi účinne pomáhať čistiť a vyživovať pokožku. Saponifikácia kokosový olej premieňa na kokoát sodný, ktorý vytvára odolné mydlo s výnimočnou tvrdosťou a slabou rozpustnosťou. Potrvá preto veľmi dlho, kým sa vám definitívne stratí v rukách. Jeho pena je navyše veľmi bohatá, vďaka čomu sa prejavia unikátne čistiace schopnosti. Navyše oproti všetkým ostatným mydlám kokosové mydlo pení a čistí aj v slanej vode, vďaka čomu je vhodné pribaliť si ho aj na dovolenku či objavné plavby.

Kokoát sodný je jedným z najobľúbenejších mydlových základov v prírodnej kozmetike vôbec. My sa veľmi tešíme, že môžeme do našich mydielok túto supersurovinu pridávať a obohacovať ňou naše mydielka o výborné účinky.

domovingrediencie | mydielka