Esenciálny olej citrónová tráva (cymbopogon citratus)

Ak ste už mali tú česť ovoňať a ochutnať fenomenálnu thajskú kuchyňu, jednoznačne vaše zmysly už opantala ľahká a svieža citrusová aróma, ktorú má na svedomí citrónová tráva. Kvetinovo-citrusová vôňa s nádychom zázvoru, to je zakaždým veľký sviatok na tanieri. 

Hoci by sme mohli slintať nad nezameniteľnými chuťami pikantných thajských dobrôt, nám ide predovšetkým o mydlo. Aby sme naše mydielka obohatili o túto neprekonateľne sviežu arómu, neváhali sme ju zakomponovať aj do našich receptúr. Esenciálny olej citrónová tráva dodáva našim mydielkam antibakteriálne, protizápalové a antifungálne účinky. Má ich na svedomí vysoký obsah terpénov limonén a citral. Pravidelné umývanie rúk či celého tela našimi mydielkami vám preto zabezpečí zdravú pokožku s posilnenou obranyschopnosťou. Okrem toho silica z citrónovej trávy poskytuje telu ďalšie zdraviu prospešné účinky. V rámci aromaterapie pôsobí ako efektívna úľava pri bolestiach, pomáha prekonávať úzkosti a strach či dokonca bojuje proti migrénam. Z roku 2007 je taktiež známa zaujímavá štúdia, pri ktorej bolo dokázané, že esenciálny olej citrónová tráva podávaný laboratórnym myšiam po 14-dňovej vysoko cholesterolovej diéte, u nich spôsobil rapídny úbytok cholesterolu.

Nuž, my hlavne pevne veríme v to, že citrónová tráva v našich mydlách bude pôsobiť maximálne pozitívne, a či už máte vysoký či nízky cholesterol, že vám jej povznášajúce tóny rozjasnia deň aj pokožku.

domovingrediencie | mydielka

 

Item added to cart.
0 items - 0,00