Aktívne uhlie – charcoal powder

 

Ak sa vám už niekedy spravilo ťažko z mastného jedla alebo povzbudivého drinku, pravdepodobne ste po tejto ingrediencii vo forme tabletiek už siahli. Krátko po jeho konzumácii človek pocíti značnú úľavu, nakoľko vďaka vysoko adsorpčným vlastnostiam sa aktívne uhlie naviaže na toxíny v tele, a keďže naše telo ho samé o sebe nedokáže vstrebať a využiť, vyplaví ho spolu s naviazanými škodlivinami von. Aktívne uhlie používané v kozmetike teda nie je nič iné, ako už desaťročia známy všestranný liek na detoxikáciu organizmu.

Hoci kedysi sa aktívne uhlie vyrábalo pálením kostí zvierat z bitúnkov, najväčší podiel v jeho svetovej produkcii dnes tvoria kokosové šupky. Priemyslu sa takýmto spôsobom výborne darí recyklovať inak nepoužiteľnú súčasť kokosového orecha po spracovaní jeho vysoko cenenej dužiny.

Tieto dymové signály síce nevanú z fajky mieru, ale vďaka aktívnemu uhliu sa vám jednoznačne podarí nastoliť mier a pokoj v tele a na jeho povrchu. Už v 18. storočí vedci zistili, že aktivovaný uhlík ponúka výbornú ochranu pred rôznymi toxínmi, ak sa použije ako vodný filter. Dodnes patrí medzi najčastejšie používané vodné filtre v priemysle a v domácnostiach. Tieto benefity sa napokon pred niekoľkými desiatkami rokov podarilo dostať aj do kozmetiky, vďaka čomu môže byť naše telo čistejšie a odolnejšie.

Aktívne uhlie ako prísada do mydiel pomáha zbaviť pokožku odumretých buniek a nečistôt, ktoré sa zvyknú ukladať v póroch. Tým zároveň dokáže znovuobnoviť prirodzenú veľkosť pórov a vyhladzovať tak pokožku. Takto “vyfiltrovaná” pleť a pokožka celého tela sa môže znovu nadýchnuť nových výziev a lepšie odolávať náporom každodennosti.

domovingrediencie | mydielka