Kozie mlieko – caprae lac

Kozy patria medzi prvé zdomácnené zvieratá v histórii ľudstva. Predpokladá sa, že už starovekí Egypťania, známi svojimi netradičnými a prekvapujúcimi zvyklosťami, pravidelne pili kozie mlieko. Traduje sa tiež, že už vtedy patrilo medzi obľúbené kozmetické prípravky a vraj sa v ňom kúpala aj bájna Kleopatra, aby si udržala svoju povestnú porcelánovú pokožku.

Kozmetický priemysel sa teší rastúcej obľube tejto ingrediencie s množstvom zdraviu prospešných látok. Kozie mlieko je bohaté na nasýtené mastné kyseliny, proteíny a prirodzene sa vyskytujúci glycerín, ktorý má zvláčňujúce účinky. Naše mydielka tak vytvárajú na povrchu pokožky zdravú bariéru a ochranu na celý deň.

Sušené kozie mlieko má pH podobné ľudskej pokožke. To znamená, že aj naše mydlo s kozím mliekom pomáha udržiavať rovnováhu v mikrobióme pokožky. Aby toho nebolo málo, obsahuje tiež selén, ktorý na pokožke pôsobí ako antioxidant a zbavuje ju voľných radikálov. Na rozdiel od kravského mlieka je zásadité, čo je omnoho prirodzenejšie pre ľudské telo. Nevytvára preto priaznivé prostredie pre množenie baktérií, húb a vírusov – práve naopak. Ale o tom sa už presvedčíte sami.

domovingrediencie | mydielka

 

Item added to cart.
0 items - 0,00