Vitajte v mydlovom svete

Naša dielnička prekypuje nápadmi, ktorých výsledky sú vám k dispozícii práve na tejto stránke. Vitajte v našom malom svete, kde sa z ideí stali činy. Vďaka láske k objavom a remeslu sa nám tu dnes darí premieňať prírodné ingrediencie na jemné mydlové bublinky, ktoré vyčistia, prevoňajú a potešia vaše telo. Vitajte na mieste zvanom Mydielkáreň!

Všetky mydielka a vločky na pranie v našej ponuke sú vyrábané ručne studeným procesom, ktorý ponechá vo výslednom produkte čo najviac zdraviu prospešných látok…

Ručne vyrábané mydlá majú oproti vareným veľkovýrobným mydlám množstvo výhod, ktoré ocení nielen vaše telo, ale najmä životné prostredie. Vieme, že sme s prírodou jedno, sami sme jej výtvorom, a preto naša práca je tiež snahou priblížiť sa jej.

Hlavnými ingredienciami, ktoré tvoria základ v našich mydielkach, sú rastlinné oleje. Najčastejšie a najradšej používame olivový olejkokosový olejslnečnicový olej a olej z babassu palmy. K tomu, aby vzniklo mydlo, je potrebné spojiť kyselinu so zásadou. Kyselinou je v tomto prípade olej, ktorý pridaním zásady v podobe hydroxidu sodného premeníme v procese zvanom saponifikácia na tuhé mydielka. Tento proces má však svoje trvanie. Aby prebehol naozaj kompletne, nechávame mydielka niekoľko týždňov až mesiacov odpočívať pri stabilných podmienkach. Heuréka, zrenie mydla je ukončené a mydlo hotové, pevné a príjemné na dotyk. Konečne môže poputovať rovno k vám!

Aby sme váš zážitok umocnili o dokonalú jemnosť a hydratáciu, pridávame do mydielok aj také dobroty ako bambucké či kakaové maslo.

V každom mydle štipka krásy navyše

Umývanie s čistým prírodným mydlom bez akýchkoľvek prísad je zážitok sám o sebe. Môžete sa o tom naplno presvedčiť napríklad pri našom 100% olivovom mydle. My sme však zašli ešte ďalej. Vyrobili pre vás niečo, čo okrem čistej pokožky prinesie vášmu telu aj ďalšie zdravotné benefity. Niektoré mydlá z Mydielkárne sú obohatené o esenciálne oleje, výluhy z byliniek, vzácne rastlinné oleje, tekutý hodváb, kozie mlieko alebo veľmi obľúbený ružový íl. Tieto starostlivo vybrané prísady vám do kúpeľne prinesú jemné pohladenie, voňavé nádychy, ale aj veľmi užitočných antibakteriálnych pomocníkov či vitamínmi nabité zmydelnené kúsky prírody.

Aby sme nezabudli.. vo všetkých mydielkach je ukrytá azda tá najdôležitejšia ingrediencia – kúsok z nás. Do vývoja receptúr a samotnej výroby našich mydiel sme totiž vložili svoje srdce aj ruky, a nesmierne nás to baví.

Čo dodať? Snáď len to, že naše mydielka sú v tejto chvíli prichystané a naskladnené, a vy sa môžete s chuťou pustiť do objednávania. Teší sa na vás Mydielkáreň a nech vám padne na úžitok!

Vaša Drahomíra

Vložiť komentár