Živočíšne suroviny v mydlách – kozie mlieko

ŽIVOČÍŠNE SUROVINY V MYDLÁCH – KOZIE MLIEKO

Živočíšne prísady v kozmetike často vyvolávajú vo fanúšikoch prírodných produktov množstvo otázok, niekedy aj obavy. Ide stále o kvalitnú kozmetiku? Ako budú takéto zložky pôsobiť na moju pokožku? Jednu takú surovinu si preto teraz priblížime. Objavte s nami blahodárne účinky kozieho mlieka, ktoré si môžete užívať každý deň. Stačí mať ten správny výrobok, napríklad mydlo. ? 

KOZIE MLIEKO

Traduje sa, že jeho zdravotné benefity boli známe už v staroveku. S obľubou ho vraj vo svojej lekárskej praxi využíval sám Hippokrates.

Dnes o jeho zložení a pôsobení na ľudský organizmus vieme zaiste oveľa viac. Preto je aj jeho uplatnenie čoraz širšie. Jednou z oblastí, kde sa využíva skutočne prospešne, je aj tá naša – voňavá mydielková. Všeobecne sa dá povedať, že v nedávnom období sa kozie mlieko stalo v kozmetike veľmi populárne. A musíme povedať, že vieme prečo.

Jeho výnimočné zloženie ho jednoducho predurčuje na úspech. A práve to je pre nás, mydielkarov, tým najdôležitejším faktorom. Kozie mlieko má vysoký obsah bielkovín, minerálnych solí (najmä vápnika, horčíka, sodíka, draslíka a fosforu) a vitamínov (A, B1, B2, B12, C, D, E). Našli by ste v ňom aj, pre pokožku nenahraditeľný, zinok a selén, nasýtené mastné kyseliny, proteíny a glycerín.

MYDLO S KOZÍM MLIEKOM – PREČO HO VAŠA POKOŽKA BUDE ĽÚBIŤ

O kozom mlieku je známe, že je pre ľudský organizmus ľahšie stráviteľné ako kravské. Neplatí to však len o vnútornom použití. Vďaka vyššej zásaditosti je perfektnou voľbou aj na našu pokožku.

Produkty obsahujúce kozie mlieko sú ideálnym riešením najmä pre suchú, citlivú či problematickú pleť. Hviezdu z neho robí schopnosť pokožku upokojiť, zvláčniť a zregenerovať. Obsiahnuté proteíny zabezpečujú antibakteriálne a antimykotické vlastnosti týchto výrobkov a antioxidanty zase ich ochrannú funkciu. Prirodzenú pružnosť pokožky pomáhajú zachovať, koziemu mlieku vlastné, esenciálne aminokyseliny.

Všetkými spomenutými benefitmi kozieho mlieka sme sa nechali inšpirovať aj pri výrobe každého nášho mydielka. Naše ručne vyrábané mydlá preto neváhajte použiť nielen na hydratáciu pokožky celého tela, ale aj pri rôznych ťažkostiach. Okrem toho, že udržia vašu pokožku zdravú a chránenú, dokážu zabojovať aj s problémami ako je akné, lupienka, ekzémy či s obyčajným spálením od slniečka.

Prírodné mydlá z kozieho mlieka v našej ponuke majú príjemnú jemnú vôňu, vďaka čomu sú vyhľadávané aj mužmi a zákazníkmi, ktorí neobľubujú silnú parfumáciu. Nuž darmo, na dobré sa ľahko zvyká. ? Súhlasíte?

Vaša mydielkáreň

#mydlo #mydielka #prírodnémydlo #mydloskozímmliekom #prírodnémydláskozímmliekom #koziemlieko #živočíšnesuroviny #ručnerobené #handmademydlá #mydielkareň #kozmetika #prírodnákozmetika

Zdroje:

https://www.vivaco.cz/sk/magazin-kozmetika-s-kozim-mliekom-detail-7537 

https://www.dobrezdravie.sk/blog/kozie-mlieko 

https://www.dobrezdravie.sk/prirodna-kozmetika/kozmetika-z-kozieho-mlieka/kozi-mliecny-sprchovy-gel 

https://www.zdravieastyl.sk/kozmetika-s-kozim-mliekom-navrat-k-prirode-a-prirodnym-zdrojom 

https://www.a-original.sk/produkt/detske-prirodne-mydlo-s-kozim-mliekom-softie/ 

https://www.a-original.sk/produkt/mydlo-mliecne-potesenie/ 

https://www.a-original.sk/produkt/mydlo-s-kozim-mliekom-a-medom/ 

https://www.bohatstvo-prirody.sk/recenzie-produktov/kozie-mlieko/ 

https://www.mmagazin.sk/poznate-blahodarne-ucinky-kozieho-mlieka-vyskusajte-ho-vasa-plet-sa-vam-odvdaci/ 

Vložiť komentár