TAKÝ SKVELÝ OLEJ A NAPOKON SKONČÍ V UMÝVADLE?

TAKÝ SKVELÝ OLEJ A NAPOKON SKONČÍ V UMÝVADLE?

 Je to často veľká dilema. Nie je vlastne mydlo ako mydlo? A záleží na tom s čím sa umývame, keď všetko vo finále aj tak skončí v odtoku? Našťastie nie (i keď sa čestne priznávame, že aj nás tieto otázky na ceste k mydielkovaniu dlho trápili). Radi by sme vám preto opísali, prečo si myslíme, že používanie kvalitnej kozmetiky je vždy lepšou cestou.

 STARAJME SA O SEBA S LÁSKOU

Mydlo väčšinu z nás sprevádza už od narodenia. Je to produkt každodennej spotreby vhodný pre deti i dospelých. Skúsili ste však niekedy spočítať koľkokrát za život ste tento voňavý kúsok naniesli na svoju pokožku? Pravdepodobne to bude zaujímavé číslo. Ešte prekvapivejšie, ale je, koľko rôznych látok naše telo cez pokožku prijme zo všetkých kozmetických produktov, ktoré máme doma na poličke. Podľa našich odhadov sa dá povedať, že len vďaka mydlu do svojho organizmu dostaneme počas života viac látok ako napr. orientálnych korenín.

 Prečo teda potenciál mydla nevyužiť čo najviac? Túto otázku si kladú výrobcovia kvalitnej kozmetiky po celom svete. Ak naše telo cez pokožku dokáže vstrebávať prospešné látky, prečo jej ich takouto príjemnou formou nedopriať?

 PRÍSADY, Z KTORÝCH SA VAŠA POKOŽKA BUDE TEŠIŤ

Jednou z obľúbených ingrediencií pri výrobe mydiel sú práve oleje. Ak ste niekedy použili telový olej, viete, akou dobrotou sú pre našu pokožku. Kvalitné rastlinné oleje fantasticky hydratujú a zjemňujú aj tú najsuchšiu pokožku a zanechávajú ju krásne hebkú na dlhý čas. Väčšina z nich je vhodná aj na citlivú pleť. Medzi tie, ktoré ju navyše krásne rozžiaria, patrí napríklad svetlicový olej. Obsahuje ho aj naše bodliakové mydlo. Svetlica, bodliak, požlť či nepravý šafrán sú všetko názvy pre jednu a tú istú rastlinku. Olej z nej získaný (najmä kvalitný lisovaný za studena) má mimoriadne silné antioxidačné a regeneračné vlastnosti. Mydielka s jeho obsahom vám presvetlia (a prevoňajú ?) deň bez toho, aby zatemnili životné prostredie. Po vypestovaní bodliaka totiž pôdu, v ktorej vyrástol necháme oddýchnuť a načerpať späť svoje živiny. Takto sa mu odvďačíme za blahodárne účinky, ktoré nám prepožičal.

 Samozrejme, úžasné oleje obsahujú aj v ďalšie naše produkty – napríklad nechtíkové mydlo či mydlo sladká mandľa. Každé rieši iné nedostatky a trampoty s pokožkou.

 MYDLOVÁ REALITA

 V ideálnom svete by bol každý kozmetický produkt kvalitný. Každý vrátane mydla. Potom by sme sa nemuseli rozhodovať medzi nízkou cenou a viditeľnými účinkami. Žiaľ, v praxi je väčšina priemyselne vyrábaných mydiel vytvorená z mixu živočíšnych tukov a množstva syntetických látok, ktoré v lepšom prípade aj tak spláchneme do spomínaného odtoku, v horšom na našej pokožke zostanú a môžu jej uškodiť. V zložení takýchto mydiel sa najčastejšie nachádzajú tenzidy (spravidla Sodium Lauryl Sulfate – SLS a Sodium Laureth Sulfate – SLES), ktoré zabezpečujú penivosť výrobkov. Ide o zložky, ktoré môžu nepekne zahýbať s našim zdravím, o dopade na prírodu ani nehovoriac. Čo však takýmto mydlám naopak bežne chýba je glycerín – látka zabezpečujúca hydratáciu pokožky. Pri procese zmydelňovania sa z mydlovej zmesi odoberá a predáva na ďalšie spracovanie. A to je veľká škoda. Výsledkom takýchto postupov sú potom rôzne mýty o mydlách. Napríklad ten najznámejší, že mydlo pokožku vysušuje.

 Našťastie, kompromis medzi cenou a kvalitou bol dávno objavený – v podobe jednoduchších, ekologickejších a zdravších prírodných mydiel.  Presne takých, aké nájdete aj v našej ponuke.

 Tak nech vám padnú na úžitok! ?

Vložiť komentár