PREČO JE PRÍRODNÁ KOZMETIKA VŽDY DOBRÁ VOĽBA

PRÍČINA A NÁSLEDOK

alebo

PREČO JE PRÍRODNÁ KOZMETIKA VŽDY DOBRÁ VOĽBA

My v Mydielkárni čerpáme inšpiráciu v prírode. Vždy, keď sa v duchu pýtame, čím vás najbližšie ohúrime, spoľahlivo nám poradí. Vďaka tejto dlhoročnej spolupráci môžeme s istotou povedať, že všetko, čo naše telo (vrátane pokožky) potrebuje pre udržanie zdravia, je možné získať z bohatstva prírody. Tu sú tri dôvody, prečo si myslíme, že prírodná kozmetika je tou najlepšou voľbou.

#1 PRIATEĽSKÁ K VAŠEJ POKOŽKE

Každý z nás je unikátnym výtvorom prírody. Preto je celkom logické, že prírodná kozmetika je nášmu telu prirodzenejšia ako syntetická. Ošetrovanie pokožky čistými výrobkami, akými sú i ručne vyrábané mydlá, je jemné a nedráždivé. Veríme, že nadšenie a láska, s ktorou vyrábame i naše mydielka, v nich po dokončení zostávajú a pri používaní ich v sprche prenesiete na seba.

Prírodná kozmetika už z princípu nemá obsahovať umelé prísady, ktoré sú pre našu pokožku často škodlivé. A prečo s nimi vôbec pracovať, keď nám príroda ponúka niečo oveľa lepšie? Už naše prababičky poznali silu byliniek a vedeli, ktoré rastlinky sa oplatí pestovať pod oknom. O tom, že výťažky niektorých rastlín či kvetov majú liečivé účinky ani netreba debatovať.

Dajte tiež zbohom zbytočnej chémii. Vedeli ste, že parabény, konzervanty, aditíva známe aj ako E-čka (pozor, nie všetky E-čka sú škodlivé, ale o tom nabudúce 🙂 ) patria medzi najčastejšie alergény? Ich nadmerné hromadenie v ľudskom organizme môže spôsobovať rozličné zdravotné ťažkosti od silných alergií až po hormonálne zmeny. 

#2 ŠETRÍ PRÍRODU

Premýšľali ste niekedy nad tým, na čo sa po použití premení vaše obľúbené mydlo či iný sprchovací prostriedok? Voda a pôda, do ktorej sa zvyšky bubliniek dostávajú vedia svoje. Je preto rozdiel či späť do prírody vraciame rastlinné oleje, vosky, maslá a bylinné extrakty alebo nebezpečné sulfáty, emulgátory, umelé farbivá a arómy. Možno ste netušili, že niektoré chemické látky sa v prírode rozkladajú len veľmi ťažko ak vôbec. Patria medzi ne napríklad silikóny – v bežnej kozmetike obľúbené a, žiaľ v našom priemysle, používané vo veľkom.

Čo s tým môžeme urobiť? Čítať etikety a dvakrát si rozmyslieť, čo sa rozhodneme aplikovať na pokožku. Dôkazom toho, že kvalitný produkt nemusí obsahovať nekonečný zoznam prísad, je napríklad naše 100% olivové mydlo.

#4 KARMA JE ZDARMA

Už ako deti nás učili deliť sa, starať sa o druhých a vážiť si to, čo máme. Môže sa zdať zvláštne myslieť na to pri takej prozaickej činnosti akou je nakupovanie kozmetiky. Prírodu však máme len jednu a my si myslíme, že stojí za to si ju chrániť. Hýčkajme ju tak, ako rozmaznávame seba voňavými výrobkami. Život v symbióze s prírodou z nás robí lepších a zodpovednejších ľudí, ktorí vedia, že využívať obnoviteľné zdroje je prospešné pre nás i pre prírodu. Stále totiž platí staré známe – čo dáš, to dostaneš. Alebo, ak chcete – dobro sa opláca dobrom.

Byť fér sa teda vždy oplatí. Nekupujme kozmetiku testovanú na zvieratách či produkty obsahujúce látky škodlivé pre nás i pre okolie (ropné deriváty, hliníkové soli a pod.). Využívajme blahodárne účinky prírodných zložiek, bohatstvo rastliniek a doprajme svojej pokožke vitamíny, živiny a hydratáciu len pomocou kvalitných zdrojov. Nemenej významným rozhodujúcim činiteľom je snaha o udržateľnosť, či už podporou lokálnych výrobcov alebo aj znižovaním uhlíkovej stopy.

Náš tip: Mydlo nemusí slúžiť iba na čistenie pokožky. Poznáte jadrové mydlo na pranie? Jeho variant nájdete aj v našej ponuke.

#mydielkareň #mydlo #mydielka #prírodnémydlo #ručnerobené #handmademydlá #olivovémydlo #kastílskemydlo #výrobadomácehomydla #kozmetika #prírodnákozmetika #zdravémydlá #slovenskémydlo #poctivémydlo #biomydlo # jadrovémydlonapranie

Vložiť komentár