LIEČIVÉ ÚČINKY MYDLA

LIEČIVÉ ÚČINKY MYDLA

 Je to pravda či mýtus? Skutočne dokáže byť mydlo liečivé alebo ide len o šikovné marketingové ťahy kozmetických značiek? Mnohé firmy v reklamách sľubujú takmer zázraky. Za Mydielkáreň môžeme zodpovedne povedať – áno, mydlo môže mať aj liečivé účinky. Musí mať však to správne zloženie.

 SILA PRÍRODY UKRYTÁ V KOZMETIKE

 Nikdy to neprestaneme opakovať. Prírodné ingrediencie sú tie najlepšie. Veríme, že len čisté a kvalitné zložky v mydielkach zabezpečia šetrné umývanie pokožky. Zároveň nás baví hľadať ďalšie a ďalšie kombinácie, ktoré vás potešia. Ktoré suroviny teda považujeme za liečivé?

  •  NECHTÍK LEKÁRSKY

 

 Zvesť o jeho upokojujúcich účinkoch si šíri z generácie na generáciu už veľmi dlhý čas. Ak si túžite po náročnom dni ľahnúť a relaxovať, siahnite po nechtíku. Okrem schopnosti dodať telu úľavu, má silné antiseptické účinky, ktoré sa dokážu nadobro vysporiadať s plesňami a mykózami a jemne ošetriť citlivú či zapálenú pokožku.

 Vedeli ste, že … ?

Nechtík je taktiež výborným pomocníkom pri odstraňovaní odumretých buniek. Skúste naše nechtíkové mydlo s výťažkom kyseliny mliečnej a dajte zbohom suchej pokožke.

  •  SVETLICA (POŽLŤ FARBIARSKY; BODLIAK)

 

 Rastie takmer všade a napriek tomu o jeho úžasných účinkoch mnohí z nás netušia. Bodliak je však veľký pán, ktorý sa pýši množstvom nenasýtených mastných kyselín, vitamínov (najmä E a K) a ďalších antioxidantov. V kozmetike a farmaceutike je cenený, pretože vie skvele zaceliť popraskanú pokožku a regenerovať ochabnutú pleť. Je výborným hydratantom a teda vítaným osviežením pre smädnú pleť.

Vedeli ste, že … ?

Mydlo s bodliakovým olejom z Mydielkárne presvetlí váš deň a nezatemní pritom životné prostredie. Náš bodliak totiž pochádza z ekologického hospodárstva.

  •  KOKOSOVÝ OLEJ

 

 Mnohé oleje dnes považujeme za superpotraviny. Kokosový nie je výnimkou. Svoje unikátne čistiace schopnosti skrýva v bohatej pene, ktorá zároveň pokožku krásne vyživuje. Až 82,5% jeho zloženia tvoria nasýtené mastné kyseliny. Mydlá s prímesou kokosového oleja sú veľmi tvrdé, vďaka čomu sa rozpúšťajú pomaly a dlho vydržia.

 Vedeli ste, že … ?

Kokosové mydlo navyše (v porovnaní s inými) pení a účinne čistí aj v slanej vode. Je preto obľúbenou súčasťou dovolenkových kozmetických balíčkov.

  •  KOZIE MLIEKO

 

 Glycerín, proteíny, nasýtené mastné kyseliny, antioxidanty – to všetko by ste v ňom našli. A každá zo zložiek je pre nás a našu pokožku prospešná. O výborných zvláčňujúcich a upokojujúcich účinkoch kozieho mlieka sa môžete presvedčiť sami. Objavte naše mydlo s kozím mliekom a nechajte sa hýčkať. Jeho levanduľová vôňa vám očarí zmysly a pridaný lanolín vašej pokožke zabezpečí hydratáciu a ochranu na celý deň. Mydlo má tiež antiseptické a detoxikačné účinky.

 Vedeli ste, že … ?

Sušené kozie mlieko má pH podobné ľudskej pokožke. Je jej teda prirodzene blízke.

  •  BAMBUCKÉ MASLO

 

 Nežnosť sama, tak by sa dala opísať táto surovina pochádzajúca z Afriky. Krémom, balzamom a samozrejme i mydlám dodáva neuveriteľnú jemnosť, ktorá sa už po prvom použití poľahky prenesie aj na vašu pokožku. Bambucké maslo za to vďačí špecifickému pomeru viacerých nenasýtených mastných kyselín a prítomnosti fenolov a flavonoidov.

 Vedeli ste, že … ?

Získavanie bambuckého masla dáva prácu miliónom žien na africkom kontinente a je často súčasťou obchodovania spôsobom Fair Trade.

 POKOŽKA A MYDLOVÁ PENA

 Ako to celé funguje? Čo sa vlastne s našou pokožkou deje počas sprchovania? Pod vplyvom dvoch zásadných vecí – teplej vody a mydlových bubliniek, prichádza hneď k niekoľkým dôležitým procesom. Prvým je otváranie pórov, ku ktorému dochádza zahrievaním pokožky. Následne po kontakte mydla s teplou vodou vzniká pena, ktorá má dôležitejšiu úlohu ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Práve mydlové bublinky majú moc rozpúšťať nečistoty a vyplaviť ich s vrchnej vrstvy pokožky preč. To je ten dôležitý moment, kedy môžu prísť na scénu liečivé a vyživujúce zložky z mydla. Keď sú póry vyčistené, už je pre ne na pokožke miesto a môžu robiť svoje kúzla.

 Tak čo, po ktorom liečivom mydielku siahnete dnes? ?

#mydielkareň #mydlo #mydielka #tvrdémydlo #prírodnémydlo #ručnerobené #handmademydlá  #kokosovémydlo #výrobadomácehomydla #kozmetika #prírodnákozmetika #nechtíkovémydlo #bodliakovémydlo #mydlosbodliakovýmolejom #mydlosbambuckýmmaslom #koziemydlo #mydloskozímmliekom

 

Vložiť komentár