HODVÁBNE JEMNÁ POKOŽKA S POMOCOU OVSA

HODVÁBNE JEMNÁ POKOŽKA S POMOCOU OVSA

Za kvalitnými surovinami na výrobu kozmetiky netreba ísť vždy do exotiky. Na jemné (a zároveň účinné) ošetrenie pokožky výborne poslúži aj veľa pokladov zo slovenskej prírody. Jeden z nich poznali už naše prastaré mamy. Poznáte príbeh ovsa a ovseného hodvábu?

 PRE KONE I PRE ĽUDÍ

 Ovos je veľmi stará plodina. Spomína sa už v súvislosti s dobou bronzovou. Vďaka svojej nenáročnosti na prostredie ho ľudia radi pestovali po celej Európe. V rôznych časoch sa využíval rôzne. Starí Gréci a Rimania ho údajne namáčali do vína, ktoré pili pred náročnými vojenskými výpravami. Germánski bojovníci zase veľmi dobre poznali ovsenú kašu, ktorá im dodávala energiu pred dôležitými bitkami. Gurmáni v Škótsku zase objavili, že ovos je výborný na výrobu whiskey a pečenie chleba. V každom období sa však najviac používal ako krmivo pre zvieratá, najmä kone. Až raz niekomu napadlo, že ak majú po ňom krásne leskú a zdravú srsť kone, mohol by mať pozitívny účinok aj na ľudskú pokožku a vlasy.

BENEFITY OVSA, DO KTORÝCH SA VAŠA POKOŽKA ZAĽÚBI

Kedy presne bol ovos prvý raz použitý v kozmetike nie je známe. Čo však poznáme, sú jeho účinky na našu pokožku. A tie sú jedným slovom blahodárne. Je skvelé, že výťažky z ovsa sú vhodné pre každú pokožku. Aj preto sa z neho vyrába aj nejedno pleťové mydlo, rôzne detské mydlá či kozmetika pre ľudí s citlivou pleťou. Na suchú či podráždenú pokožku má upokojujúce účinky a mastnú poľahky zbaví lesku a častých vyrážok. Vďaka prirodzenému obsahu vitamínov skupiny B, proteínom, lipidom a prvkom ako sú horčík, železo a zinok môžeme na ovose oceniť jeho schopnosť obnovovať vrchnú vrstvu kože. Pomocou antioxidantov sa potom posilňuje aj jej ochranná funkcia.

Ovsený hodváb sa získava precíznym spôsobom, pri ktorom sa ovos siaty melie na jemný prášok. Využíva sa špecifický postup, ktorý zaručuje, že všetky úžasné vlastnosti tejto obilniny zostanú zachované aj vo finálnych výrobkoch. Ide o ingredienciu, ktorá už podľa názvu pokožku zanecháva hodvábne krásnu a rozžiarenú na dlhý čas. V Mydielkarni sme si ho obľúbili natoľko, že sme pre vás tiež vytvorili jedno hodvábne mydlo. Naše mydlo z ovseného hodvábu vašej pokožke prinesie hydratáciu a viditeľne ju zjemní a zvláčni. Fantastickú výživu jej pomôžu dodať šikovní pomocníci β-glukány, vitamín E a riboflavín.

MYDLO Z HODVÁBU PRE CELÚ RODINU

Dnes už je teda jasné, že ovos je prvotriedna surovina a do kozmetiky bez debaty patrí. Okrem jeho upokojujúcich vlastností sa môžete spoľahnúť aj na tie čistiace. Vôňa nášho ovseného mydla je vyvážená tak, aby vyhovovala každému návštevníkovi kúpeľne. Sladkú vanilku v ňom striedajú svieže citrusové tóny bergamotu. O tom ako účinne dokáže obyčajné mydlo prečistiť pokožku do hĺbky počas jediného sprchovania, spolu preskúmame nabudúce. ?

 #mydielkareň #mydlo #mydlá #mydielka #prírodnémydlo #ovsenýhodváb #hodvábnemydlo #mydlozovsenéhohodvábu #mydlozhodvábu #ručnerobené #handmademydlá #výrobadomácehomydla #kozmetika #prírodnákozmetika #zdravémydlá #slovenskémydlo

Vložiť komentár