Esenciálny olej červený pomaranč (citrus sinensis)

Karmínovo červená výrazná farba, ktorou je presiaknutý krvavý pomaranč, častokrát zvádza k mylnému dojmu, že ide o umelo vypestovaný, nedajbože dofarbený pomaranč. Práve opak je pravdou a naozaj sa netreba ničoho báť. Koniec-koncov, toto výrazné sfarbenie spôsobuje pigment zvaný antokyan, ktorý sa v prírode vyskytuje úplne bežne, no v citrusoch spôsobuje taký náramný šok. Čučoriedky, maliny, ríbezle, niektoré druhy zemiakov či karfiolu, to všetko vďačí za svoju nápadnú farbu tomuto intenzívnemu pigmentu.

Červený pomaranč má svoju charakteristickú citrusovú arómu obohatenú aj o ľahké tóny pripomínajúce maliny. Oproti klasickému pomaranču je jeho vôňa trochu sladšia, vďaka čomu sa hojne používa v potravinárstve. Jeho využitie v kozmetike však tiež nie je zanedbateľné.

Esenciálny olej červený pomaranč sa pýši niekoľkými blahodárnymi účinkami na organizmus. Veľmi rýchlo redukuje zápaly a dokáže eliminovať množstvo nežiadúcich následkov spôsobených liekmi a toxínmi. Silica z krvavého pomaranča tiež pôsobí ako detox pre organizmus. Pri vnútornom užívaní má dokonca podľa rôznych štúdií silu takmer úplne rozriediť, až napokon odstrániť obličkové kamene. Naše mydlá, ktoré obsahujú esenciálny olej červený pomaranč, sú však predovšetkým voňavými spoločníkmi pre každodenné očistné rituály. Príjemná a povznášajúca vôňa, to je jeden z najlepších pomocníkov pri udržaní mentálnej rovnováhy. Dajte sa teda s našimi mydielkami do pohody!

domovingrediencie | mydielka

Item added to cart.
0 items - 0,00